Czym są projekty szkolne?

Warszawska Akademia Filmowa to zaawansowany kurs praktyki filmowej dla nauczycieli i edukatorów, organizowany przez Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Przeznaczona jest dla osób, które chcą nauczyć się kręcić filmy i wykorzystywać tę umiejętność w pracy w szkole. Na blogu prezentujemy efekty obecnej pracy uczestników 2 roku WAFu.

W nowy rok szkolny wkraczamy z 12, różnorodnymi projektami filmowymi. Praca nad projektami rozpoczęła się na początku roku szkolnego i potrwa do jego końca. Projekty realizowane będą zarówno w szkołach, jak i w innych placówkach oświatowych i kulturalnych dla młodzieży na terenie Warszawy i jej okolic. Udział w nich wezmą uczniowie na każdym z etapów edukacji. Wspólnie ze swoimi opiekunkami realizować będą krótkie etiudy i dłuższe filmy, teledyski, reklamy i filmy „eksperymentalne”. Będą uczyć się jak wyrażać siebie poprzez kino.

Z biegiem czasu na blogu pojawiać się będzie coraz więcej szczegółowych informacji oraz relacje uczestników. Każdemu z projektów jest poświęcony oddzielny post – zapraszamy do zapoznania się z nimi wszystkimi oraz śledzenia swoich ulubionych.

logo2

Poniżej znajdziecie również kilka słów o naszych ekspertach:

matej_bobrik_2014

Matej Bobrik – reżyser filmowy. Pochodzi ze Słowacji, ale od lat mieszka w Polsce. Absolwent wydziału reżyserii na PWSFTViT w Łodzi. W trakcie studiów zrealizował etiudę dokumentalną „Tam, gdzie słońce się nie spieszy”, która została pokazana na ponad siedemdziesięciu festiwalach filmowych, m.in. IDFA w Amsterdamie, DOK Leipzig i Vision du Reel w Nion. Jest również absolwentem kursu dokumentalnego DOK Pro w Szkole Wajdy w Warszawie. Jego debiutem jest film dokumentalny „Odwiedziny”, który zrealizował w ramach projektu Pierwszy dokument Studia Munka. Od 2011 roku jest związany z cotygodniowym programem o tematyce filmowej „Weekendowy Magazyn Filmowy” (emisja w TVP), gdzie pracuje jako jeden z reżyserów wiodących. Mieszka w Warszawie.

pawel.ziemilski_150Paweł Ziemilski – reżyser filmów dokumentalnych. Absolwent PWSFTViT w Łodzi, gdzie studiował Reżyserię, magister socjologii Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzący wielu warsztatów filmowych społecznie zaangażowanych. Nominowany do nagrody w kategorii „Student Documentary” na jednym z najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych w Europie IDFA (International Documentary Film Festival Amsterdam) za film Rogalik.